Ilya Kovalchukin paluussa kolme seuraa erityisen vahvoilla – kytkökset pirupaitaan kovaa valuuttaa

Uutisoimme eilen, että venäläishyökkääjä Ilya Kovalchukin NHL-paluussa on tapahtunut massiivinen käänne. Monet nimittäin kertoivat, että Pohjois-Amerikkaan palaamisen sijasta venäläistähti olisi jäämässä tulevaisuudessakin KHL-kaukaloihin.
Kovalchukin paluussa on kuitenkin paljon erinäisiä huhuja, eikä miehen leiristä ole kommentoitu tilanteeseen vielä millään tavalla. Siinä missä häntä viedään joissakin spekulaatioissa takaisin Venäjälle, kerrotaan toisissa huhuissa täysin päinvastaista.
Niin myös tälläkin kertaa, sillä New York Postin mukaan erityisesti kolme seuraa olisivat vahvoilla, jos Kovalchuk päättää sittenkin palata taalajäille: St. Louis Blues, Toronto Maple Leafs sekä San Jose Sharks. Sivusto kertoo, että kiinnostuneita joukkueita on kaiken kaikkiaan noin puolisen tusinaa.
Bluesin täsmäaseena tulee toimimaan legendaarinen ex-maalivahti Martin Brodeur, joka toimii seuran apulais-GM:nä. Sharksilta sen sijaan löytyvät päävalmentaja Peter DeBoer sekä apuvalmentaja Johan Hedberg. Maple Leafsin GM:nä häärii sen sijaan Lou Lamoriello.
Jokainen yllämainittu nimi työskenteli Devilsissä silloin, kun myös Kovalchuk edusti Newarkin pirupaitoja. Tämän vuoksi onkin helppo olettaa, että jokin näistä seuroista saattaa olla hyvinkin vahvoilla saada Kovalchuk riveihinsä vielä tämän kesän aikana.
NHL-fanin koti: KAIKKI PLEIJAREISTA.

Kierrätysvapaita ilmaiskierroksia tai 5000 käteistä
- Tuohi – Turvallinen ja luotettava
- Ei kierrätystä!
- Voitot tilille minuutissa
- Paljastus: Florida tarjosi Sam Bennettille jättisopimusta – pakit tuli
- USA nimesi ensimmäiset NHL-tähtensä olympialaisiin!
- Itävallan maajoukkuemies solmi NHL-sopimuksen
- Jevgeni Malkinista iso paljastus: Penguins teki päätöksensä
- Roni Hirvonen palaa Liigaan!
- Ruotsi teki NHL:stä todellisen yllätysvalinnan olympialaisiin!
- Kuusi ensimmäistä pelaajaa Suomen olympiajoukkueeseen valittu!
- Paljastus: Winnipeg Jets yritti jättitreidiä – tähän kaupat kaatuivat
- Sopimus purkissa – Lassi Thomson palaa NHL:ään!
- Jymypaljastus: Megalupauksen ja NHL-seuran välit poikki – vaihtokauppa luvassa!
- Mitch Marnerin kohtalo selvillä – ”Voin vahvistaa”
- Jymypaljastus: Megalupauksen ja NHL-seuran välit poikki – vaihtokauppa luvassa!
- NHL-toimittaja: Floridan tähtipuolustaja lähtökuopissa?
- Anaheimin tuoreelta tähtihankinnalta suoraa puhetta uudesta seurastaan
- Entinen kärkivaraus kaupattiin NHL:ssä – alla huippukausi Ruotsissa
- Brad Marchand käsittämättömässä vireessä – samaan pystynyt ainoastaan Mario Lemieux
- Edmonton Oilersin valmennukselta kova ratkaisu
- Paljastus: Winnipeg Jets yritti jättitreidiä – tähän kaupat kaatuivat
- Yllättävä veto! Devils solmi yksisuuntaisen diilin Sveitsissä pelanneen suomalaishyökkääjän kanssa
- Jevgeni Malkinista iso paljastus: Penguins teki päätöksensä