PK Subban tulistui toimittajille – syy yksinkertainen: Montreal hoitanut asiat käsittämättömän huonosti!
Kuva: Getty Images
Supertähti PK Subban on tahkonnut Nashville Predatorsin riveissä jo reilun kauden ajan ja pelannut siinä samalla muun muassa Stanley Cupin finaaleissa.
Tästäkin huolimatta hänen toissa kesäinen vaihtokauppansa Montreal Canadiensista Nashvilleen nousee aika ajoin takaisin tapetille.
Yleisin kysymys tämän suhteen on se, että minkä ihmeen vuoksi Canadiens kauppasi fanien rakastaman ja kentällä loistaneen Subbanin vanhempaan ja pidemmällä sopimuksella varustettuun Shea Weberiin.
Subban ei kuitenkaan kysymystä siedä, mikä kävi jälleen ilmi hänen uusimmista kommenteistaan.
– On huvittavaa, kun ihmiset kysyvät minulta aina, että ”miksi luulet, että he kauppasivat sinut?”, Subban aloitti Montreal Gazetten Brendan Kellyn mukaan.
[readmore from=”suomalaiset”]
– Tiedättekö mitä? Hankitaan paneeli. Me voimme hankkia siihen Geoff Molsonin (Canadiensin omistaja), Marc Bergevinin (Canadiensin GM) ja Michel Therrienin (Canadiensin silloinen päävalmentaja). Oikeastaan voimme hankkia siihen koko silloisen seurajohdon ja he voivat vastata teille.
Subbanin tunteenpurkaukseen on kuitenkin syynsä. Hän nimittäin on syystäkin katkera montrealaisseuralle, joka ei koskaan perustellut Subbanin vaihtokauppaa millään tavalla. Ainakin jos Subbania on uskominen.
– Realiteetti on se, että en pyytänyt vaihtokauppaa. En tiedä, en koskaan saanut siihen mitään selitystä.
LUE MYÖS:
Vuoden kovin tarjous: talleta 1€ ja saat 60 kierrätysvapaata ilmaiskierrosta!
- Talleta 1€
- Saat heti 60 ilmaiskierrosta Reactoonz 100 -peliin!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Paljastus: Tämä seura yritti hankkia Rasmus Ristolaisen siirtorajalla
- Florida Panthersin Niko Mikkola loukkaantui – valmentajalta huolestuttava viesti
- Matias Maccelli kuumassa vireessä – tehoili jälleen
- Jarmo Kekäläisen apumiehestä iso huhu – loikkaamassa toisen NHL-seuran GM:ksi
- Utah Mammoth -hyökkääjälle kahden vuoden jatkosopimus – roima palkankorotus
- Matthew Knies kuuma nimi kesän siirtomarkkinoilla – nämä seurat ”todella kiinnostuneita”
- IS selvitti: Tämä on Patrik Laineen tilanne oikeasti – käytös yllättää
- 35-vuotias farmijyrä palasi NHL:ään lähes seitsemän vuoden tauon jälkeen: ”Älä koskaan luovu unelmistasi”
- Juuse Saros: surkea uutinen!
- Yli 900 NHL-ottelun konkari: ura ohi!
- Nyt se tapahtui – Edmonton kutsui NHL:ään uuden suomalaisen!
- Yllättävä vastaus! Miro Heiskanen nimesi NHL:n ärsyttävimmät vastustajat
- Elliotte Friedman: Näihin kahteen NHL-seuraan Patrik Laine oltiin kaupata!
- Yli 900 NHL-ottelun konkari: ura ohi!
- Taas tipahti yksi – nyt on Patrik Laineella huippupaikka!
- Paljastus kulisseista – NHL teki selkeän Venäjä-päätöksen!
- 35-vuotias farmijyrä palasi NHL:ään lähes seitsemän vuoden tauon jälkeen: ”Älä koskaan luovu unelmistasi”
- IS selvitti: Tämä on Patrik Laineen tilanne oikeasti – käytös yllättää
- Sebastian Aho rikkoi upean merkkipaalun – nousi suomalaislegendojen kerhoon
- Joonas Donskoi muisteli siirtoaan Coloradoon – näiltä NHL-seuroilta sai tarjouksen