St. Louis -supertähti paljastaa – välit nykyiseen joukkuekaveriin olivat jäätävät: ”Voi pojat että vihasin häntä”
Kuva: Getty Images
St. Louis Bluesin tähtipuolustaja Torey Krug paljastaa Cam and Strick Podcastissa inhokkipelaajansa Blues-miehistöstä ennen siirtymistään samaan joukkueeseen viime kaudeksi.
Krug ei voinut sietää Bluesin toista amerikkalaispelaajaa, hyökkääjä David Perronia. Kaksikon väliset kamppailut kaukalossa ovat peruja varsinkin kevään 2019 Stanley Cupin finaaleista.
– Voi pojat että vihasin sitä kaveria! Kun signasin Bluesiin, joku kertoi, että Perron oli kysellyt puhelinnumeroani ja että voisinko antaa sen? Vastasin, että odotetaan ensin pari viikkoa, Krug paljastaa.
– Hän oli yksinkertaisesti kaveri, jonka hyvyyttä et ymmärrä, ennen kuin näet sen läheltä.
Kaksikon välillä oli kovaa vääntöä Krugin pelatessa Boston Bruinsissa. Krug muistaa varsinkin kevään 2019 Stanley Cup -finaalit, jolloin Perronin Blues kukisti Bruinsin seitsemännessä ottelussa.
– Koko finaalien ajan kamppailin hänen kanssaan kulmissa kuin hullu. Perron oli minun matchuppini. En koskaan pitänyt hänestä. Hän jahtaa kiekkoa kuin hullu, suojaa sitä hullun lailla, pelaa kovaa mailalla – häntä kiinnostaa vain voitto. Hänen rannelaukauksensa on uskomaton. Hän voi kääntää otteluita omakätisesti, Krug kehuu nykyistä pelikaveriaan.
33-vuotias Perron pelaa parhaillaan 11. kauttaan Bluesissa. Yhdeksän kautta Bruinsia edustanut Krug puolestaan allekirjoitti Bluesin kanssa 7-vuotisen sopimuksen ennen viime kauden alkua. Krug tienaa jättisopimuksestaan 6,5 miljoonaa dollaria kaudessa.
LUE MYÖS:
VUODEN KOVIN TARJOUS! SAAT 1 EUROLLA 50 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta peliin Book of Dead!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Suomalaislupaus passitettiin NHL:stä farmiin
- ESPN: Kanada teki ison päätöksen Macklin Celebrinin suhteen!
- TSN: Ruotsin NHL-tähti jää pois olympialaisista!
- Matthew Schaefer teki huimaa NHL-historiaa!
- Calgary jysäytti jatkosopimuksen järkälemäisen yllättäjänsä kanssa
- Kohutun NHL-lupauksen ura jatkuu – siirtyy yllättäen Venäjälle
- Juuso Välimäki: uusi seura
- Kevin Lankinen kaunisteli uskomatonta tilastoaan!
- Toimittaja: Edmonton ison ratkaisun edessä – 35 maalin pistetykki kaupataan
- Joel Armialta väkevä temppu NHL:ssä – nousi pörssikärkeen!
- Patrik Laineesta jysähti iso huhu!
- Juuso Välimäki: uusi seura
- Columbus ja Pittsburgh pyöräyttivät treidin: Jarmo Kekäläisen ykkösvaraus kaupattu
- Carolina Hurricanes hankki hyökkääjäjärkäleen Edmonton Oilersista
- Hurja ehdotus: Auston Matthews lihoiksi – tässä uusi seura?
- Kylmät kävi – Leijonat-pelaaja sai lähtöpassit NHL:ssä!
- Minnesota ja Tampa Bay leipoivat kaupan – lähes 200 NHL-ottelun hyökkääjä vaihtaa maisemaa
- Toimittaja: Edmonton ison ratkaisun edessä – 35 maalin pistetykki kaupataan
- New York Rangers saamassa järkälemäisen vahvistuksen
- Ottawan tähtivahti sivuun joukkueen toiminnasta – Leevi Meriläiselle huipputilaisuus