Edmonton-faneilta raju reaktio – tuorein murskatappio oli liikaa: ”Täysi vitsi!”

Edmonton Oilersin fanit näyttävät saaneen tarpeekseen karmeaan putkeen ajautuneen joukkueensa kannattamisesta.
Perjantain vastaisena yönä Florida Panthersille kärsitty 0-6-kotitappio oli monille öljymiesten faneille viimeinen pisara. Jäältä keräiltiin ottelun aikana useita fanien sinne heittämiä pelipaitoja. Myös sosiaalinen media täyttyi fanien vihaviesteistä.
– Hyvä juttu! Tämä on juuri sitä, mitä tuo organisaatio ansaitsee. Koko seura on täysi vitsi, eräs faneista vuodatti.
– Oilers voisi lanseerata uuden verkkosivun: käytettyjä pelipaitoja. Tarjolla ennen kaikkea maalivahtien kokoja, toinen käänsi veistä haavassa liittyen joukkueen jo vuosikaudet ontuneeseen maalivahtipeliin.
– Oikein! Oli jo aikakin lähettää viesti seurajohdolle, kolmas jyrähtää.
Suurin osa Oilers-faneista odottaa seuralta isoja peliliikkeitä.
– On aika tehdä muutoksia. Treidatkaa varausvuoronne ja pelaaja tai pari ja hankkikaa tilalle uusi maalivahti ja puolustaja. Chychrun ja Klingberg sekä Fleury saatavilla! Jos muutoksia ei tapahdu, kaksi parasta pelaajaanne haluavat ulos seurasta pikaisella aikataululla, eräs faneista ohjeisti seurajohtoa.
Seitsemännen peräkkäisen tappionsa kokenut Oilers on napannut viimeisestä 15 pelistään vain kaksi voittoa. Silmukka valmennuksen ja GM:n kaulan ympärillä kiristyy hetki hetkeltä.
Kierrätysvapaita ilmaiskierroksia tai 5000 käteistä
- Tuohi – Turvallinen ja luotettava
- Ei kierrätystä!
- Voitot tilille minuutissa
- 28-vuotias NHL-hyökkääjä päättää pelaajauransa: ”Nyt on aika uudelle luvulle”
- Washington Capitals kiinnitti entisen ykköskierroksen varauksen
- San Jose Sharks nappasi siirtolistalta yli tuhannen NHL-ottelun Stanley Cup -voittajan
- Carolina-tähti vaihtaa maisemaa NHL:ssä!
- Nyt jysähti – tässä Nikolaj Ehlersin uusi NHL-seura!
- St. Louis Blues vahvisti rivejään – haaviin 25 maalin mies vapailta markkinoilta
- Ruotsalaiskonkari vaihtaa seuraa NHL:ssä – takoi toissa kaudella kovat tehot
- NHL-veteraani Brent Burns vaihtaa seuraa – käynnissä uskomaton teräsmiesputki
- James van Riemsdykin uusi NHL-seura selvisi!
- Watson: Tässä Jesse Puljujärven ensi kauden seura – ei sittenkään Luganoon?
- Colorado Avalanchen tehomies vaihtaa seuraa: Solmi rahakkaan sopimuksen
- Watson: Tässä Jesse Puljujärven ensi kauden seura – ei sittenkään Luganoon?
- Carolina-tähti vaihtaa maisemaa NHL:ssä!
- NHL-veteraani Brent Burns vaihtaa seuraa – käynnissä uskomaton teräsmiesputki
- Ruotsalaiskonkari vaihtaa seuraa NHL:ssä – takoi toissa kaudella kovat tehot