The Athletic: Juuse Saros ei ole enää suosikki Leijonien ykkösvahdiksi olympialaisiin – yllätysnimi 4 Nationsin ulkopuolelta?
The Athletic -sivusto analysoi Leijonien onnistujia ja epäonnistujia 4 Nations Face-Offissa.
Sivuston arvioiden mukaan Suomen hyökkääjistä esimerkiksi Mikael Granlund ja Kaapo Kakko antoivat vahvat näytöt ensi vuoden olympialaisia ajatellen.
Puolustajista The Athletic totesi, että Leijonilla on Milanossa kelpo pakisto, kunhan Miro Heiskanen ja Rasmus Ristolainen ovat terveinä. Suomen takalinjoilla oli riittävästi onnistujia täyttämään kokoonpano Italian kisoihin.
Maalivahdeista puolestaan The Athletic antoi mielenkiintoisen arvion: Juuse Saros ei luultavasti ole enää suosikki ykkösmaalivahdiksi olympiakisoihin.
The Athletic ennakoi, että nyt Ukko-Pekka Luukkosella ja sensaatiokautta pelaavalla Leevi Meriläisellä on oiva tilaisuus jatkaa hyvävireisinä NHL-kaukaloissa ja lunastaa Leijonien vastuuvahdin viitta itselleen.
− Pitkään on ajateltu, että tämä olisi Saroksen heiniä, mutta nyt hän on käytännössä menettänyt paikkansa. Hän voi tietenkin voittaa sen vielä takaisin, sivusto arvioi.
− Nyt alkaa kymmenen kuukauden koeaika, ja kuka tahansa voi voittaa ykkösvahdin paikan itselleen, artikkelissa sanottiin.
LUE MYÖS:
VUODEN KOVIN TARJOUS! SAAT 1 EUROLLA 60 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 60 ilmaiskierrosta peliin Reactoonz 100!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- NHL muutti Ottawa Senatorsin saamaa rangaistusta – taustalla vuosien takainen siirtosotku
- Detroit Red Wings: karu takaisku
- Uutta tietoa: William Nylanderin sisältävä megakauppa muhi kulisseissa – ”Ei pitäisi tulla kenellekään yllätyksenä”
- NHL-ura katkolla – Edmontonin suomalainen siirtyy uuteen osoitteeseen?
- Paul Maurice täräytti mullistavan väitteen Aleksander Barkovista
- The Athletic: Patrik Laineen siirron kariutumisesta uutta tietoa – taustalla miljoonabonus
- Utah Mammothilta jättipanostus! Tähtihyökkääjälle 64 miljoonan jatkosopimus
- Sidney Crosbyn tilanteessa dramaattinen käänne
- Edmonton Oilers valmisteli tähtipuolustajan kauppaamista! Toimittaja: Kesällä jysähtää
- Paljastus: Edmontonin kulisseissa kuohahti – ilmiriita!
- Iso käänne – Mikko Rantasesta uutta tietoa!
- Aleksander Barkov: huippu-uutinen!
- Sidney Crosbyn tilanteessa dramaattinen käänne
- Edmonton Oilers valmisteli tähtipuolustajan kauppaamista! Toimittaja: Kesällä jysähtää
- Patrik Laineen sopimuksesta paljastui yllättävä tieto – torppasiko tämä vaihtokaupan?
- Paul Maurice täräytti mullistavan väitteen Aleksander Barkovista