Palaako Jesse Puljujärvi NHL:ään? Suomalaisen kintereillä useita seuroja – ”Matkustaa seuraamaan hänen otteitaan”

Hyökkääjä Jesse Puljujärven loppukauden osoite ei ole vielä varmuudella tiedossa.
Nuori suomalaislupaus pelaa tällä hetkellä vahvaa kautta Kärpissä, mutta ennen joulukuuta tie voi viedä vielä takaisin NHL:ään.
Puljujärvi on liitetty huhuissa muun muassa Carolina Hurricanesiin, Pittsburgh Penguinsiin ja New York Rangersiin, joista viimeisin on tuore huhu.
Seuraavaksi suomalaispelaaja pääseekin antamaan näyttöjä Leijonien paidassa, kun Suomi isännöi Karjala-turnauksessa Venäjää, Tshekkiä ja Ruotsia. NHL:stä paikan päälle ovat matkustamassa ainakin Edmonton Oilersin GM Ken Holland sekä Detroit Red Wingsin GM Steve Yzerman.
– Ken Holland matkustaa seuraamaan hänen otteitaan kansainvälisessä turnauksessa. En usko, että Oilersissa oltaisiin päästy vielä sopuun seuraavasta liikkeestä, Sportsnetin toimittaja Chris Johnston sanoi.
Näin ollen asioihin saadaan varmasti pian enemmän selvyyttä, kun Puljujärvi pääsee keskustelemaan tilanteestaan Hollandin kanssa.
Karjala-turnaus järjestetään Helsingissä 7.-10. marraskuuta.
Kierrätysvapaita ilmaiskierroksia tai 5000 käteistä
- Tuohi – Turvallinen ja luotettava
- Ei kierrätystä!
- Voitot tilille minuutissa
- No nyt! Marc-André Fleurya houkutellaan palaamaan eläkkeeltä NHL:ään
- 28-vuotias NHL-hyökkääjä päättää pelaajauransa: ”Nyt on aika uudelle luvulle”
- Washington Capitals kiinnitti entisen ykköskierroksen varauksen
- San Jose Sharks nappasi siirtolistalta yli tuhannen NHL-ottelun Stanley Cup -voittajan
- Carolina-tähti vaihtaa maisemaa NHL:ssä!
- Nyt jysähti – tässä Nikolaj Ehlersin uusi NHL-seura!
- St. Louis Blues vahvisti rivejään – haaviin 25 maalin mies vapailta markkinoilta
- Ruotsalaiskonkari vaihtaa seuraa NHL:ssä – takoi toissa kaudella kovat tehot
- NHL-veteraani Brent Burns vaihtaa seuraa – käynnissä uskomaton teräsmiesputki
- James van Riemsdykin uusi NHL-seura selvisi!