Ensi kaudella NHL:ään uutena joukkueena liittyvän Utahin brändäys etenee kovaa vauhtia. Nyt julkisuuteen on lipsahtanut viitteitä seuran logosta ja tulevasta värimaailmasta.

Sportslogos.net-sivusto kertoo, että Utahin logo olisi tullut näkyviin jo NHL:n virallisilla verkkosivuilla. Kyseinen logo on hyvin pelkistetty: se on vaaleansininen ja siinä lukee keskellä Hockey Utah Club.

Kyseessä saattaa olla vain väliaikainen logo, jota Utah käyttää ensimmäisellä kaudellaan NHL:ssä. Utahin omistaja Ryan Smith paljasti aiemmin, että seuran lopullinen brändäys tapahtuu vasta kaudelle 2025-26.

Utahin seuraava tehtävä on nimen julkaisu. Smith rajasi aiemmin tällä viikolla vaihtoehdot neljään. (Lue lisää klikkaamalla tästä.)

SportsLogos.Net

@sportslogosnet
🚨 A new logo for the NHL's Utah Hockey Club was added to NHL.com today. I guess this is the temp name? Apparently it's the temp logo too. My story with all the details: news.sportslogos.net/2024/05/31/new… 🚨

LUE MYÖS: