Mestis-seura Kiekko-Vantaa on vaihtanut omistajaa. Seuran viisi uutta omistajaa ovat Antti Niemi, Anssi Aura, Otso Kivimäki, Ossi Kivimäki ja Jari Kolehmainen.

Niemi teki pitkän uran NHL:ssä. Hän voitti Stanley Cupin Chicago Blackhawksin riveissä kaudella 2009-10. Urallaan hän edusti myös San Jose Sharksia, Dallas Starsia, Pittsburgh Penguinsia, Florida Panthersia ja Montreal Canadiensia.

2000-luvun alussa Niemi pelasi Kiekko-Vantaan juniorijoukkueissa, kunnes hän teki läpimurron Kiekko-Vantaan edustusjoukkueeseen kaudella 2003-04. Seura on jäädyttänyt hänen pelinumeronsa 39.

– Meitä viisikkonana yhdistää halu toimia vantaalaisen jääkiekkoilun hyväksi. Haluamme tarjota yleisölle Mestis -hengessä viihdyttävää jääkiekkoa ja pelaajille kiintoisan kehityspolun, omistajaviisikko toteaa seuran tiedotteessa.