Jarmo Kekäläisen johtaman Columbuksen luottoratsu lähdössä muihin töihin?

Suomessa kaksi mestaruutta voittanut ja Liigassa kaikkiaan 252 ottelua pelannut Josef Boumedienne toimii tällä hetkellä skoutin hommissa raumalaisessa liigajoukkue Lukossa ja GM Jarmo Kekäläisen johtamassa NHL-porukka Columbus Blue Jacketsissa. Pian hän on kuitenkin kääntämässä ilmeisesti uuden luvun urallaan.
Kun ruotsalainen pääsarjajoukkue Brynäs antoi pääsiäisenä potkut valmentaja Peter Anderssonille, ja samalla monoa sai myös kakkosluotsi Viktor Stråhle, kirjoittaa nyt Expressen, että 43-vuotias ex-kiekkoilija olisi siirtymässä nykyisistä töistä Brynäsin peräsimeen. Lisäksi Boumediennen kerrotaan hoitavan pian myös urheilujohtajan töitä.
Ruotsalainen on toiminut Columbuksessa taustoilla kaudesta 2013-14 lähtien lopetettuaan pelaamisen sesonkiin 2012-13.
Brynäsin osalta sHL:n runkosarja meni totaalisen vihkoon, kun joukkue oli siinä vasta 13:s. Sijoitus tarkoitti sarjakarsintoja, jossa vastaan tulee toinen perinteinen seura HV 71.
Kierrätysvapaita ilmaiskierroksia tai 5000 käteistä
- Tuohi – Turvallinen ja luotettava
- Ei kierrätystä!
- Voitot tilille minuutissa
- No nyt! Marc-André Fleurya houkutellaan palaamaan eläkkeeltä NHL:ään
- 28-vuotias NHL-hyökkääjä päättää pelaajauransa: ”Nyt on aika uudelle luvulle”
- Washington Capitals kiinnitti entisen ykköskierroksen varauksen
- San Jose Sharks nappasi siirtolistalta yli tuhannen NHL-ottelun Stanley Cup -voittajan
- Carolina-tähti vaihtaa maisemaa NHL:ssä!
- Nyt jysähti – tässä Nikolaj Ehlersin uusi NHL-seura!
- St. Louis Blues vahvisti rivejään – haaviin 25 maalin mies vapailta markkinoilta
- Ruotsalaiskonkari vaihtaa seuraa NHL:ssä – takoi toissa kaudella kovat tehot
- NHL-veteraani Brent Burns vaihtaa seuraa – käynnissä uskomaton teräsmiesputki
- James van Riemsdykin uusi NHL-seura selvisi!