NHL:n vihatuimman pelaajan titteli vaihtui? Brad Marchand irvailee Jordan Binningtonille: ”Saa minut näyttämään kuoripojalta”
Boston Bruinsin Brad Marchandia on yleisesti pidetty jo vuosien ajan NHL:n vihatuimpana pelaajana.
Nyt titteli on kuitenkin menossa vaihtoon, kiitos St. Louis Bluesin maalivahti Jordan Binningtonin, joka on tullut tällä kaudella tutuksi useista ylilyönneistään.
Marchand otti kantaa Binningtonin hölmöilyihin entisen NHL-kulttipelaaja Paul Bissonnetten haastattelussa Bruinsin kohdattua Bluesin sunnuntai-iltana.
– Jordan Binnington aloittaa maalilla tänään. Hän on samanlainen räjähdysherkkä ruutitynnyri kuin sinäkin. Huolestuttaako sinua mennä maalinedustalle, kun siellä on vastassa tuollainen ennalta-arvaamaton kaveri? Bissonnette kysyi Marchandilta.
– Se on aina viihdyttävää. Luulen kaikkien olevan sitä mieltä, että on hauskaa avata tv aamuisin ja katsoa, mitä hän on tällä kertaa toilaillut, Marchand irvaili.
– Hän saa minut näyttämään kuoripojalta, joten rakastan sitä. Olin pitkään sarjan vihatuin pelaaja, mutta nyt vaikuttaa siltä että hän on viemässä tuon tittelin minulta, Marchand jatkoi vitsailuaan.
NHL:ää ylivoimaisesti johtava Bruins voitti ottelun lopulta voittolaukauskisan jälkeen maalein 3-4.
LUE MYÖS:
- NHL-veteraani lopettaa yllättäen – pesti KHL:ssä jäi viiteen otteluun
- Ykkössentteriä metsästänyt Flyers tarjosi ilotulituksia, mutta jäi tyhjin käsin – tässäkö hyökkäyksen johtaja?
- Raju väite Winnipegistä – tästä syystä Connor Hellebuyck haluaa ulos
- Aleksander Barkovia kohdeltiin kaltoin paluuottelussa – Brady Tkachuk riensi välittömästi kostamaan
- Aika Kopitarin jälkeen – uuden tähden on sytyttävä Los Angelesin ykkösketjussa
- Florida kiinnitti uuden suomalaishyökkääjän!
- Koko kausi ruotsalaiskopparin varassa – Ottawan Linus Ullmark ratkaisee seuran menestyksen
- Nikita Kutsherov vaatii jättisopimusta – järisyttävä palkkapyyntö
- Anaheim pamautti yllätyssopimuksen – kahden NHL-maalin miehelle yhdeksän miljoonaa dollaria
- Vegasissa ihaillaan suomalaislupausta – suora kuitti Tapparan suuntaan: ”En ymmärrä”
- Columbus-kaksikko saapui rapakunnossa harjoitusleirille – päävalmentajan mitta täyttyi: ”Ryhdymme toimiin”
- Toinen NHL-tykki ohitti Patrik Laineen jonossa – ”Tarjoaa hieman enemmän kuin Laine”
- Vegasissa ihaillaan suomalaislupausta – suora kuitti Tapparan suuntaan: ”En ymmärrä”
- Dallas-pomo teki paljastuksen Joel Kivirannasta: ”Itse asiassa hän on”
- Porttikielto – Aleksandr Ovetshkinilta lyötiin raja kiinni!
- Connor McDavidille kävi karusti – raju video leviää
- Anaheim pamautti yllätyssopimuksen – kahden NHL-maalin miehelle yhdeksän miljoonaa dollaria
- Nikita Kutsherov vaatii jättisopimusta – järisyttävä palkkapyyntö
- Maajoukkuetykki jättää NHL:n – uusi osoite selvillä
- Connor Hellebuyck oli lähellä jättitreidiä – kahdesti!