Rangersin kotipelissä raaka pahoinpitely – fanilla ei ole enää mitään asiaa Madison Square Gardeniin ikinä

NHL:n pudotuspelien kolmannelle kierrokselle yltäneen NY Rangersin taannoisessa kotipelissä nähtiin raaka tapaus, kun mitä ilmeisimmin kotijoukkueen fani löi kaikesta päätellen Tampaa kannustaneen miehen maahan puskan takaa nyrkillä.
Jutun kuvituskuva ei liity tapaukseen.
Tapauksesta leviää sosiaalisessa mediassa brutaali video, jonka sisältö ei varmasti sovi kaikille. Oheisella klipillä näkyy hyvin selvästi se, kuinka uhria lyödään tämän pudotessa maahan suorilta jaloin todella pelottavan näköisesti.
NY Rangersin kotihalli Madison Square Garden julkaisi Twitter-tilillään tiedotteen. Oleellisin sanoma on se, ettei pahoinpitelijällä ole enää ikinä mitään asiaa halliin mihinkään tapahtumaan.
Tiedotteessa kerrottiin lisäksi, että uhrin sopiva lääkintähoito varmistettiin ihan ensiksi. Lisäksi tapauksessa menetellään nyt asiantuntijoiden kanssa, sillä kyseessä on rikos.
Tiedotteessa painotettiin sitä, että hallissa kaikkien on oikeus tuntea olonsa turvalliseksi ja kunnioitetuksi suosikkijoukkueesta huolimatta.
Tampan ja Rangersin välinen pudotuspelin kolmannen kierroksen pudotuspelisarja on ensiksi mainitun hallussa voitoin 3-2.
1 EUROLLA 30 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 30 ilmaiskierrosta peliin Le Bandit
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Buffalon supertähti: lomamatkalla järkyttävä tragedia
- Connor McDavidilta kova lausunto uransa jatkosta – fanit kauhusta kankeina
- Anaheim Ducks ongelmissa tähtensä kanssa
- Kausiennakko 2025-26: Montreal Canadiens
- Venäläistähden väitetään kieltäytyneen kaikkien aikojen NHL-diilistä – näin hän kommentoi nyt asiaa
- Suomalaislupaus sai kehuja NHL-seurapomolta: ”Ottanut suuria kehitysaskeleita”
- Patrik Laine räväytti: korjasi ensin median ja sitten päävalmentajansa puheet
- Uusi käänne Carter Hartin tilanteessa – yksi seura jättäytyi leikistä ulos
- Tässä ovat Patrik Laineen ketjukaverit ensi kaudella? Kaavailuissa iso rooli
- Kausiennakko 2025-26: St. Louis Blues
- Patrik Laine räväytti: korjasi ensin median ja sitten päävalmentajansa puheet
- Tässä ovat Patrik Laineen ketjukaverit ensi kaudella? Kaavailuissa iso rooli
- Toimittaja: Raiskaussyytteistä vapautettu hyökkääjä Carolinan kiikarissa
- Yli 400 ottelun NHL-taituri löysi uuden joukkueen!
- Uusi käänne Carter Hartin tilanteessa – yksi seura jättäytyi leikistä ulos
- Supertähdeltä iso ilmoitus – mittava NHL-ura päättyy!
- Calgary Flames -kapteeni: jatkosopimus
- Tampa Baylle paha takaisku: Maalitykki leikkaukseen – sivussa alkukauden
- Kausiennakko 2025-26: Columbus Blue Jackets
- Jatkosopimus: Chicago Blackhawks kiinnitti nuoren puolustajansa