Mitä ihmettä tämän raakoja monneja syövän kaverin päässä liikkuu? – Kahden verivihollisen fani (KUVA)
Kuva: Getty Images
Pittsburgh Penguinsin mestaruusjuhlista on levinnyt sosiaaliseen mediaan melkoinen määrä sisältöä.
Yksi oksettavimmista hetkistä nähtiin, kun Pittsburghin kaduilla eräs Penguinsin t-paitaa yllään kantanut fani söi raakaa monnia.
Tämä luonnollisesti liittyi Penguinsin finaalivastustajana toimineen Nashville Predatorsin fanien tapaan heittää kaukaloon kyseistä kalalajia. Se oli siis ikään kuin kuitti kaikille Predators-faneille.
Kyseinen tempaus on saanut paljon kritiikkiä somessa ja nyt tämän 22-vuotiaan AJ Alleynen maine on vielä voimakkaammin vaakalaudalla: hän oli juhlimassa Penguinsin Stanley Cup -voittoa, vaikka on seuran verivihollisena toimivan Philadelphia Flyersin fani.
– Olen Phillystä ja olen myös Flyers-fani, hän toteaa naurahtaen The Pittsburgh Post Gazettelle.
– En ole ollut mikään jättimäinen Pittsburgh-fani, tai mitään sellaista, mutta silti kannatan Penguinsia ja Steelersiä (Pittsburghin NFL-joukkue) jonkin verran. En pidä myöskään Predatorsista, enkä usko kenenkään pitävän, joten kannatin Penguinsia.
Joku voisi tässä kohtaa heittää, että kyseessä on melkoinen Glory Hunter, jos hän pystyy Flyers-fanina kannattamaan Penguinsia.
– Tiedän heidän keskinäisen historian, joka vallitsee molemmin puolin Pennsylvaniaa, ja kannatan aina sataprosenttisesti Phillyn joukkueita, mutta Pittsburghissa asuminen on kasvattanut minusta fanin.
Ehkä Penguins- ja Flyers-faneilla onkin vihdoin jotain yhteistä: voisi nimittäin kuvitella, että kummassakaan kuppikunnassa ei juuri arvosteta tämän kaverin toimintatapoja.
LUE MYÖS:
1€ = 10€ arvosta ilmaiskierroksia ilman kierrätystä!
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta Tuohi 1000 -peliin (arvo 0,20€ per kierros)!
- Ei kierrätysvaatimusta!
- Nyt kävi pahasti – Vegasille raju takaisku NHL-finaaleissa
- Jarmo Kekäläinen tulikuuman tähtinimen kintereillä – Antti Mäkinen: ”Mä tiedän”
- New Jersey haluaa eroon jättipalkkaisesta flopistaan – uudelta seurapomolta raju linjaus
- Yllättävä treidi: Florida Panthers pelaajakaupoilla – hankki suomalaispuolustajan
- Sebastian Ahon huippuilta ei vakuuttanut – Rod Brind’Amourilta tylyä tekstiä: ”Hän tietää”
- Hurjavireinen Juuso Välimäki antaa kovia näyttöjä AHL:ssä – ”Toivottavasti ei ole menossa Sveitsiin”
- Dylan Larkin ei ole ainoa! Toimittaja: Useat pelaajat haluavat ulos Detroitista
- Elliotte Friedmanilta iso paljastus Darnell Nursen siirtopyynnöstä
- The Fourth Period: Ainakin näihin seuroihin Darnell Nurse on valmis siirtymään
- Vegas Golden Knights: karu takaisku
- Paljastus: Carolina oli lähellä jättikaappausta NHL:ssä – tähän se kaatui
- Sebastian Ahon huippuilta ei vakuuttanut – Rod Brind’Amourilta tylyä tekstiä: ”Hän tietää”
- Dylan Larkin ei ole ainoa! Toimittaja: Useat pelaajat haluavat ulos Detroitista
- The Athletic: Raiskauskohussa ollut hyökkääjä palaamassa NHL:ään: ”Erittäin todennäköistä”
- Hurjavireinen Juuso Välimäki antaa kovia näyttöjä AHL:ssä – ”Toivottavasti ei ole menossa Sveitsiin”
- Vegas Golden Knights: karu takaisku
- Nyt alkaa tapahtua – Darnell Nurselta suora ilmoitus Edmontonille!
- Patrik Laineen romahduksesta karu paljastus: ”Hän luuli kuolevansa”
- The Fourth Period: Ainakin näihin seuroihin Darnell Nurse on valmis siirtymään
- New Jersey haluaa eroon jättipalkkaisesta flopistaan – uudelta seurapomolta raju linjaus